(ВИДЕО) Овој руски свештеник не вози бесна кола – Нема да ви се верува на што се качи

By
Треба да се иде чекор со времето…
Една корисничка на интернет постави видео на руски свештеник, во целост облечен во црна монашка облека, качен на ховерборд, и се вози низ паркот.
Снимката од овој „модерен свештеник“, брзо стана вирална и го обиколи светот, а под снимката пишуваше:
„По Успенскиот собир, видов како монахот се вози на оваа чудна направа“.
За да ситуацијата биде уште посмешна, на снимката може да се види како друг свештеник кој случајно се најде во негова близина, зачудено се смешка, кога неговиот „колега“, ноншалантно помина покрај него.
Погледнете го видеото:

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at 4Anime persona 4 the animation season 2

Paradise Kiss (Dub) Episode 12

Watch Bird of Fire Episode 13

AniWatch: Keroro Gunsou: Mushakero Ohirome Sengoku Ranstar Dai Battle anime episode Full online free at https://aniwatch.pro anime stream

Git project-hobbit: https://git.project-hobbit.eu/gogoanimebe

Mixcloud: https://www.mixcloud.com/gogoanimelol/