(Видео) Патнички авион се заглави под мост во Индија

By

Патнички авион од компанијата „Ер Индија“ се заглавил под мост во Њу Делхи. Многумина прашуваат како е ова можно, а локалните медиуми пренесоа дека незгодата се случила за време на транспорт.

Од „Ер Индија“ рекоа дека компанијата повеќе нема никаква врска со леталото и дека тие го продале.

„Станува збор за одјавен регистар, деактивиран авион на ‘Ер Индија’, кој е продаден. Новите сопственици го транспортираа, а ние немаме никаква врска со тоа под никакви околности“, е наведено во соопштението.

Одделни корисници на „Твитер“ напишаа дека авионот бил заглавен веќе неколку дена, а други дека се работи за голем непрофесионализам затоа што пред да го транспортираат одговорните требало првин да ја проверат рутата.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeBee dubbed anime

Website https://animedao.nl: Watch Haunted Junction animedao Episode 12 animedao website

AnimeFreak: The Girl in Twilight anime episode 12 online free at https://animefreak.ws animefreak death note

4Anime: Fight League: Gear Gadget Generators anime episode 26 online free at https://4anime.biz i want to eat your pancreas 4anime

Website https://wcostream.cc: Watch Kaiji: Against All Rules wcostream Episode 26 paw patrol wcostream