(Видео) Правеше селфи додека возеше, па се преврте на покрив

By

На некои луѓе, едноставно, местото не им е зад воланот. Сакаше да направи видео од своето возење, а всушност направи видео на кое покажа дека претставува опасност во сообраќајот.

dobivaj vesti na viber

Со помош на селфи-стап ова момче се снимаше. Сепак, возењето е работа на која требало да се фокусира, а не да го интересираат дури работи, како што е неговиот телефон.

Правејќи идеален кадар, тој изгубил контрола над своето возило и се превртел на покрив.

Видеото гледајте го на следниот линк:

 

Ќе ви се допадне