(ВИДЕО) Симпатично шимпанзо ги моли посетителите за малку свеж напиток

By

Интересен начин на разбирање меѓу човекот и неговиот жив предок.

На сите понекогаш жештините тешко ни паѓаат, па така и на животните затечени во Зоолошките низ светот. Симпатичното шимпанзо, ја искористи посетата на туристите, за да ги замоли за малку освежување.

За бананата не беше заинтересиран, но сликовито објасни дека сака сок, и дополни како и каде можат да го сипат. Желбата му беше исполнета, а во видеото можете да забележите интересна мимика на шимпанзото.

 

Ќе ви се допадне

Tsurune: Kazemai Koukou Kyuudoubu Episode 13

AnimeHeaven Watch anime online, English anime online HD

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official

All Purpose Cultural Cat Girl Nuku Nuku TV Episode 12

Uid: http://uid.me/kissanimemx#

Spreaker: https://www.spreaker.com/user/14761012