(ВИДЕО) Цел свет му се смее: Меси не знае да се бакнува!

Лионел Меси и неговата љубов од детството Антонела Рокуцо во петокот се венчаа во својот роден град во присуство на 250 гости.

Тие двајцата се познаваат од петтата година на Лео. Имаат два сина – Тијаго (4) и Матео (2).

„Свадбата на векот“ како што ја нарекоа медиумите, помина, а јавноста најмногу зборува за бакнежот на младенците по изговарањето на судбоносното „да“.

На снимката се гледа како Меси ја бакнува невестата и тоа го прави невешто, проади што овој бакнеж на социјланите мрежи е окарактеризиран како „најлош досега“.

Scroll to Top