(Видео) Вучиќ бил махер во пинг-понг

By

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска на една од средбите со граѓаните по подолго време проба да одигра една партија пинг-понг. Претседателот на Србија одигра неколку потези со еден од присутните фоторепортери.

„Не сум толку добар како порано“, изјавил претседателот на Србија.

 

 

 

Ќе ви се допадне