Домашна маска против старечки дамки на кожата

By

Со стареењето, кожата ја губи нејзината еластичност, а изложеноста на сонце доведува до појава на непријатни старечки дамки. Иако од нив не можете целосно да се ослободите, можете да ги направите побледи со домашна маска.

Измешајте 1 супена лажица квасец со 1,5 кафена лажица исцеден сок од лимон. Добиената маска нанесете на местата каде имате старински дамки, на лицето или рацете и оставете ја да дејствува половина час. По 30 минути, измијте ја смесата со млака вода и на крај нанесете навлажнувачка крема на кожата.

Ќе ви се допадне

KissAnime kissanime reddit: Re:ZERO -Starting Life in Another World- Episode 25

AnimeHeaven anime heavene: Watch One Punch Man Episode 12 (https://animeheaven.pro/m/NVL/ep-12)