Едноставни трикови да ги покриете брчките на лицето

By

Со стареењето се појавуваат и брчки кои не можат да се избегнат, но со здрава исхрана и дневна рутина за одржување на чистотата на лицето, можете значително да се намалат. Постојат неколку едноставни трикови со кои можете да ги покриете веќе формираните брчки.

dobivaj vesti na viber

Што е можно помалку пудра

Колку сте постари, толку помалку пудра треба да користите. Многу пудра за лице само ги нагласува брчките наместо да ги сокрие. Наместо тешки и течни пудри, нанесете светло тонирани креми.

Коњско опавче

Ако имате долга коса, се препорачува вашата фризура да биде високо опавче. Оваа фризура создава природен ефект на кревање бидејќи ја затегнува кожата на лицето нагоре.

Прајмерот е задолжителен

Нанесете го прајмерот на лицето пред основата. Свилената текстура на прајмерот ги маскира брчките и го подобрува тенот.

Ќе ви се допадне

watch anime online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

4Anime JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 16

4Anime SK8 the Infinity (Dub) Episode 7

The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub] Episode 7

stream anime online 4Anime JUJUTSU KAISEN

To Your Eternity

tải go88