Како да се нашминкате за Нова година

By

Визажистите советуваат: празничната шминка за оваа Нова година треба да биде навистина свечена. Дури и премногу. Тие предлагаат многу светки на очите, златни или сребрени, според гардеробата.

Карминот со сребрените светки треба да е светол, а тие што ќе стават златни светки треба да го комбинираат со темен кармин.

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

watch animes JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable

ANIMEFLIX Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 140

ANIMEFLIX The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants Episode 4

english dubbed anime BANANA FISH

stream anime online ANIMEFLIX SK8 the Infinity