(Фото) Андријана Јаневска по риба во Охрид: плашица гризе на бели црви

By

Пејачката и професторка по виолина, Андријана Јаневска, е во Охрид. Во розов костим за капење, со трска во раката, таа ловеше риба во езерото, а неколку фотографии објави и на „Фејсбук“. „Плашица на бели црви и по некој клен на пченка“, напиша таа и откри дека се забавува додека е на одмор.

„Па и тоа ли знаеш? Супер е сега додека нема туристи и езерото е чисто“, ѝ коментираа пријателите.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at GoGoAnime gogoanime official site. Watch Legend of Black Heaven (Dub) Episode 13

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD. Watch Fate/Grand Order -First Order- Episode Full

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD. InuYasha (Dub) (https://animeflix.nl/m/9N0J) Episode 166-167

KissAnime Penzu: https://penzu.com/p/06a62e38