(Фото) Обожавателка на ДНК ги истетовира на раката: Марина ти симувам капа

By

Откако лани во ноември му се оствари детскиот сон, Панчо од ДНК, како голем фан на македонската фудбалска репрезентација го овековечи нивниот историски успех со тетоважа на ногата, а сега и тој сподели фотографија со тетоважа на фан, на неговата група „ДНК“.

На фотографијата што ја објави Панчо е девојка, која е фан на ДНК и во нивна чест на својата рака го има истетовирано, името на Р&Б дуото. На нејзината тетоважа се најде логото на нивниот вториот албум насловен „Срце“, кој беше издаден 2013 година.

„Ни на сон не би ми паднало на памет дека ќе бидеме нечија инспирација за да ни посветат дел од своето тело. Буквачно сум оставен без зборови. Марина капа доле. ДНК“, напиша тој.

Панчо е голем љубител на тетоважи и на прашање на „Фејсбук“ поставено од негов обожавател колку тетоважи има, Панчо вели: „Па, не знам како да објаснам и да одговарам на ова прашање, знам само дека има многу“.

 

 

(Фото) Панчо си ги истетовира фудбалерите: Детскиот сон мора да се овековечи

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

free anime online High School DxD

Death Note Episode 33

DARLING in the FRANXX Episode 20

The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 5

free anime online Dragon Ball Super