(Фото) Се нашминка Бојан од „Ај кју“

By

Музичарот Бојан Трајковски од „Ај кју“ откри дека се шминка пред емисија. „Модернот маж се шминка“, стои на сликата што Бојан и Марија ја објавија на официјалниот инстаграм-профил на бендот. На сликата Марија е нашминкана и чека Бојан да се спреми за настап.

Марија и Бојан беа во центарот на вниманието на јавноста во мај, кога ја претставуваа Македонија на изборот за песна на „Евровизија“ што се одржа во Лисабон, Португалија. Тие тогаш ја пееја песната Lost and Found.

Ќе ви се допадне