Берта Додевска: Данела не е способна да биде нов градоначалник на Скопје

By

Телевизиската водителка на емисијата „Незадожително“, Берта Додевска, со објава на социјалната мрежа Фејсбук ја искоментира кандидатката за градоначалник на Град Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска.

Додевска смета дека на Данела треба да ѝ се објасни сепак, дека за јавноста неопходна е дебата со Петре Шилегов.

„Со ништо до сега ДанелаАрсовска не ме убеди дека е способна да биде градоначалник на Скопје! Како нов сериозен кандидат, треба да ѝ се објасни: Сепак, неопходна е дебата со другиот кандидат”, пишува Додевска.

Ќе ви се допадне

Venus Wars Episode Full

Website https://animeheaven.pro: Watch Mr. Osomatsu animeheaven Episode 25 animeheaven bna

https://animepahe.cc watch animes

Tenchi Forever (Dub) Episode Full

WCOStream: Akiba's Trip the Animation anime episode 13 online free at https://wcostream.cc wcostream spongebob