„Д хаундс“ наскоро со нов материјал

By

Со прослава на осмиот роденден и 66 настапи во земјата прилепските рокери од „Д хаундс“ заминаа на одмор, но на љубителите на нивната музика им најавија дека нема долго да чекаат за нов авторски материјал и настапи. Тие веќе кон крајот на месецот ќе се вратат во студиото и ќе почнат да работат на новите песни.

dobivaj vesti na viber

Последната песна на бендот беше „Градот“, а ја објави на крајот од минатата година.

Ќе ви се допадне