(Фото) Андријана Јаневска пред 20 години

Неодамна на интернет се појави фотографија стара 20 години, сликана на почетокот на кариерата на поп-пејачката и професорка по виолина, Андријана Јаневска. Таа позира покрај безен во едноделен костим за капење, со сина сенка на очите. Сликата во вид на постер е објавена во „Наш свет“, едно од најпопуларните списанија за деца, кое и денес се продава во некои училишта во Македонија.

dobivaj vesti na viber

Пејачката на почетот на кариерата сама се шминкаше и се грижеше за гардеробата за сите настапи и фотосесии. Но, коментарите на социјалните мрежи се дека Јаневска не се сменила многу низ годините, дека изгледа одлично и дека отсекогаш внимавала на својот изглед.

Scroll to Top