Александра од „Брза кујна“ повторно невеста

By

Александра Пановска Илиевска, водителката на емисијата „Брза кујна“, догодина повторно ќе биде невеста. Таа е избрана да биде заштитно лице на деветтиот Саем за венчавки што ќе се одржи од 22 до 24 февруари 2019 година во хотелот „Александар палас“. Александра и лани учествуваше на саемот. Тогаш носеше венчаница од креаторката Мила Кадриу.

Во креација на Мила Кадриу, Саем за венчавки 2018

Познатата водителка веќе двеипол години е во брак со Александар Илиевски. Тие се венчаа по неколкугодишна врска. Македонската публиката ја знае Александра и како радио-водителка во „Метрополис“, но и како водителка на музичкото реално шоу „На иста адреса“.

Ќе ви се допадне

Animepahe: Alderamin on the Sky anime episode 13 online free at https://animepahe.cc anime websites

https://animeflix.nl animeflix my hero academia movie

4Anime: Escha & Logy no Atelier: Tasogare no Sora no Renkinjutsushi anime episode 12 online free at https://4anime.biz 4anime death parade

Watch anime online for free at WCOStream wcostream dragon ball

Sharkia gov: http://www.sharkia.gov.eg/services/window/Lists/List/DispForm.aspx?ID=8731

Linkedin: https://www.linkedin.com/in/animefreakws/