Али Ахмети со „нокиа 3310“ го разреши Зврлевски

By

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, има „нокиа 3310“, легендарниот телефон кој го одбележа почетокот на 21 век. На разрешувањето на јавниот обвинител, Марко Зврлевски, Ахмети во Собранието се појави со реплика од овој телефон која многу личи на оригиналниот „3310“.

Репликата на најпопуларната „нокиа“ прв пат излезе оваа година на 24 мај, а нејзината вредност на пазарот се проценува на 50 евра или околу 3 илјади денари.

 

Првиот модел на „нокиа 3310“ се појави во 2000 година и овој апарат важеше за еден од најскапите, но и најквалитетни мобилни телефони кои тогаш беа достапни на пазарот.

Ќе ви се допадне

4 anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

watch animes Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

4Anime JUJUTSU KAISEN Episode 19

anime to watch 4Anime That Time I Got Reincarnated as a Slime