Амазон бенд снимија нов кавер

Амазон е музичко дуо од Виница кое е активно со настапи повеќе од две години.

Деновиве излезе нивниот нов кавер – преработка на песната Лутка од САРС.

За аудиото се погрижи Петар Хаџиев а видеото е дело на Кристијан Ѓоргиев од KG production.

Ова е втор официјален кавер од нив со кои ја честитаат новата година на сите и ве покануваат да бидете гости на нивните настапи.

Scroll to Top