Бегај, да бегаме!

By

Поранешниот премиер Никола Груевски, денес беше во Основниот суд, Скопје 1 на судењето за предметот „Тенк“. По излегувањето од судот, тој е фотографиран како ја напушта зградата, се чини, како на бегање. И одма, тема на социјалните мрежи. Твитерџиите не му останаа должни.

dobivaj vesti na viber

„Како кога ќе ја видиш поранешната женска, па брзаш да се скриеш“, или „Груевски на бегање“, се само дел од коментарите кои беа напишани на Твитер.

На судското рочиште денес, поранешниот премиер изјави “Ова е брука од суд, против мене се води политички процес“.

Денешното рочиште беше за набавката на „мерцедесот“ вреден 600.000 илјади евра.

Фото: М. Златевска

Ќе ви се допадне

sunwin.apk mới nhất game sunwin sunwin web

sunwin

tải sunwin

sun win

sun win