Бети со фустан во стилот на Меланија Трамп ја пречека сопругата на полскиот претседател

Претседателот Стево Пендаровски и неговата сопруга  Елизабета Ѓоргиевска ги пречекаа полскиот претседател и неговата сопруга. Првата дама за оваа пригода избра елегантен фустан во виолетова боја кој е сличен на оној кој го носеше Меланија Трамп на инаугурацијата на нејзиниот сопруг, а потоа сличен таков модел носеше и поранешната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ.