Благица, најголемата љубов на Тоше, роди ќерка

By

Поранешниот модел Благица Мицова, најголемата љубов на Тоше Проески, роди ќерка, три дена по одбележувањето на неговиот 37 рденден. Радосната вест таа ја сподели на социјалните мрежи, а бебето го доби имаето Софија. Благица се породи во една од приватните болници во Скопје. Покрај Софија, таа го има и синот Александар кој има 4 години. Благица е во брак со бизнисменот Виктор, братот на поранешниот министер за образование , Спиро Ристовски.

Со сопругот Виктор и поголемиот син

 

Речси сите знаат дека таа беше најголемата љубов на поп-ѕвездата, а врската ја почнаа пред 20 години. Во 2006 година се разделија, па подоцна Тоше беше во врска со ракометарката Андријана Будимир. По неговата смрт , Благица никогаш ништо не кажа за нив двајца, ниту за домашните , ниту пак за регионалните медиуми.

Ќе ви се допадне

anime website. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

dubbed anime Redo of Healer

watch animes GoGoAnime To Your Eternity

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable Episode 35

animes online That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 (Dub)

anime sites SK8 the Infinity (Dub)