Благица и Трифун на „Трубадури“ во Охрид

By

Благица Павловска, Петар Нечоски, Ленче и Горан Кукиќ, Нино Величковски и уште неколку пејачи од Македонија и странство ќе се борат за наградите од стручното жири и публиката на првата вечер на фестивалот „Охридски трубадури“, која ќе се одржи утре (6 септември).

dobivaj vesti na viber

Со настапот на фолкерите ќе започне тридневниот фестивал во Охрид, на кој ќе бидат исполнети 60 нови песни. Втората вечер традиционално е поп, а третата вечер е интернационална и како специјални гости ќе настапат Владо Калембер и Трифун Костовски.

Ќе ви се допадне