Боркица не му дојде на Груевски  

By

Експремиерот Никола Груевски денеска го бранеше докторатот на Економскиот факултет во Скопје. Со него во придружба беа неговите две ќерки и неговата мајка Нада, но на бранењето не дојде неговата сопруга Боркица. По одбраната следеше коктел, со апетисани, бајадери, овошје и пијалак. Професорот, пак, пред кого тој го бранеше докторатот, ги пофалил децата на експремиерот дека биле многу воспитани, останале до крај додека татко им го бранел докторатот и биле многу мирни. Темата на докторатот е „Економските ефекти на различните видови меѓународни текови на капитал, со посебен осврт на Република Македонија“, а Груевски ја бранеше пред петчлена комисија.

Од коктелот по бранењето

 

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeTV animetv jp

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Watch Snack World: Lenny the Misanthrope Episode Full

Website https://animepahe.cc: Watch BanG Dream! 2nd Season animepahe Episode 13 animes online

Medium: https://medium.com/@gogoanimebe

Animeflixnl webflow: https://animeflixnl.webflow.io/