Борко на вечера со мајка му во Барселона

By

Македонскиот репрезентативен ракометар Борко Ристевски, објави фотографија на која може да се види како вечера во ресторан со неговата мајка во Барселона.

Веќе од поодамна е познато дека Борко и Николина треба да станат родители во март, а тоа што неговата мајка допатувала во Барселона само ги потврдува шпекулациите дека неговата сопруга е пред пораѓање.

Борко и Николина треба да добијат син, кој како што пренесоа од поодамна ќе му го дадат името Душан, по починатиот татко на Борко.

 

Ќе ви се допадне