Чавков доживеал срцев удар

By

Лекарите констатирале акутен инфаркт и била направена потребната интервенција, по што поранешниот директор на БЈБ побарал да ја напушти Кардиологија.

Поранешниот директор на Бирото за јавна безбедност (БЈБ), Митко Чавков, вчера бил примен на Клиниката за кардиологија каде што лекарите констатирале инфаркт. По извршена интервенција на негово барање Чавков ја напуштил клиниката по неколку часа, потврди утрово за Плусинфо, Беким Поцеста, директор на скопската Клиника за кардиологија.

Тој вели дека вчера утро Чавков на клиниката во Скопје бил донесен од струмичката болница каде што првично бил сместен. Лекарите на кардиологија во Скопје направиле сѐ што  потребно, вели директорот Поцеста, по што поранешниот директор побарал да ја напушти државната кардиологија и лекувањето го продолжил во приватна болница.

– На барање на пациентот, тој ја напушти болницата. Ние не можеме да спречиме ако некој сака да си оди  – вели директорот Поцеста.

Неофицијално, Чавков во моментов се опоравува во една приватна болница.

 

Ќе ви се допадне

Watch High-Rise Invasion Episode 12

AniWatch Watch english anime Online in HD for FREE

4Anime: The Third: Aoi Hitomi no Shoujo anime episode 24 online free at https://4anime.biz watch anime free

Website https://animekisa.in: Watch Strike Witches OVA animekisa Episode Full anime online

Scoop: https://www.scoop.it/u/gogoanimelol

Ttlink: http://ttlink.com/animefreakws