Дарко Илиевски се пресели на Флорида

By

Поп-пејачот Дарко Илиевски неодамна со сопругата Ивана се пресели на Флорида. Тој на својот инстаграм-профил се пофали дека се веќе во Америка и дека уживаат на плажа.

„Се секираме во плиткото“, напиша Дарко под фотографијата.

Дарко и Ивана се венчаа во октомври 2016  година. Стружанката е ќерка на Славе Келешовски, кој трипати беше избран за најдобар диџеј во Југославија.

 

Ќе ви се допадне