Дарко Панчев го прослави 52-от роденден – Најмилите пријатно го изненадија

Македонската фудбалска легенда Дарко Панчев го прослави 52-от роденден и доби интересен подарок од семејството.

Секоја година Дарко на својот ден добива интересна торта од саканите,па така и годинава.

Неговата сопруга Маја Гроздановска Панчева на социјалната мрежа Фејсбук сподели фотографии од семејната мала прослава на  Дарко со неговите две ќерки Надица и Марија до која напиша коментар:

“Среќен роденден татичко, да си ни жив и здрав уште многу родендени и успеси во црвено-црната боја“ – напиша Маја на социјалните мрежи.

Scroll to Top