Џамбазов: Севе, ќе се разведеш ли за мене?

Актерот Игор Џамбазов пред годинешното 22. издание на „Златна бубамара“ се потсети на времето од пред четири години, кога гостин на манифестацијата беше хрватската пејачката Северина. Игор на „Инсгаграм“ објави фотографија на која е клекнат пред пејачката и ја моли да го бакне.

dobivaj vesti na viber

„Северина ќе сè разведеш ли за мене“, напиша Игор на фотографијата.

Во 2014 година Џамбазов заедно со неговиот колега, водителот на „Бубамара“ Сашко Коцев, се натпреваруваа кој ќе ја бакне повеќе пати Северина. Пејачката тогаш доби награди за најдобар концерт, албум и пејачка на годината.

Scroll to Top