Диран Тавитјан номиниран за најпрестижната хрватска музичка награда „Порин“

By

Композиторот и пијанист Диран Тавитјан е меѓу номинираните за хрватската музичка награда „Порин“ во категоријата најдобар продуцент за 2020 година.

Диран, за кого критичарите велат дека е еден од најдобрите на Балканот, е номиниран за последниот албум на Раде Шербеџија со наслов „Не окреќи се, сине“. На албумот како специјален гостин се појавува неговиот помлад брат Гаро Тавитјан.

Ќе ви се допадне

4Anime 4anime sign up: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 5 (https://4anime.biz/m/aRXO/ep-5)

WCOStream wcostream close enough: Attack on Titan Season 3 (https://wcostream.cc/m/RblJ) Episode 12