Добив уште еден внук, пресреќна сум: се породи ќерката на Росана

By

Фолк-пејачката Росана Сариќ-Тодоровска доби втор внук. Нејзината ќерка Ивана вчера роди момче, кое ќе се вика Матео. Росана преку социјалните мрежи се пофали дека станала баба.

„Сонце и душа на баба. Ни се роди внукот Матео. Жив и здрав нека ни е, среќен цел живот“, напиша пејачката на „Фејсбук“ и доби многубројни честитки од своите пријатели, ама и од луѓе од естрадата.

 

Ивана, ќерката на Росана и на Ѓорги Тодоровски, го има и синот Ноах (3) од бракот со Џејмс Холт.

Росана често објавува фотографии од својот внук и пишува дека ѝ е најголемата среќа во животот.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 15

free anime AnimeFreak Redo of Healer

AnimeFreak One-Punch Man

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

AnimeFreak Dragon Ball Z (Dub) Episode 290