Едина Муса стана тетка

By

Македонската кошаркарка и фитнес модел Едина Муса стана татка. Вчера се породи нејзината сестра, која роди девојче. Бебето доби има Луана.

„Пресреќна сум затоа што станав тетка. Бебето е добро, а и сестра ми. Едвај чекам да дојдат дома, за да бидам со нив. Па, нели тетките најмногу се сакаат“, ни изјави Муса.

Вчера за бебето се правеле мекици, во еден скопски ресторан, а на забавата највесела била тетката.

Ќе ви се допадне

High School DxD (https://funimationfree.com/m/YpD) Episode 12 at Funimation yu yu hakusho funimation

I'm standing on 1,000,000 lives. (Dub) Episode 10 at KissAnime detective conan kissanime