ЕКСКЛУЗИВНО: Јана Бурческа го откри полот и името на бебето

By

Неколку месеци по евровизиската еуфорија, Јана го даде своето прво телевизиско интервју.

Таа заедно со Даниел Кајмакоски беше гостинка во емисијата „Подводно“, каде двајцата зборуваа за Евровизиското искуство, но и новите животни улоги.

Даниел како млад татко и даде некој совет на Јана која се подготвува за мајчинството и пред крајот на оваа година на свет ќе го донесе своето прво дете.

Пејачката во ова интервју го откри и полот, но и името на бебето, а емисијата ќе ја погледнете во недела во 14:45 часот на ТВ Алфа.

Ќе ви се допадне