Елена и Ирена, фолк муабети наместо настапи на свадби и турнеи

By

Фолк-пејачките Елена Велевска и Ирена Спасовска, денеска беа на заеднички ручек во еден од скопските ресторани. Ирена се пофали со заедничка фотографија и напиша дека храната е повкусна кога е зачинета со убаво друштво.

Во екот на пандемијата и двете пејачки прават пауза од настапите.

За потсетување, на почетокот на годината, Ирена објави дека за првпат во својата кариера Новата година ја поминала во домашна атмосфера и дека нејзините обожаватели не можеле да имаат дочек во кој таа ќе ги забавува.

Ирена Спасовска: Пола милион легна на сметка на музичарите, а јас првпат славев Нова година дома

Ќе ви се допадне

Watch Attack on Titan Season 3 Episode 12 (https://animeheaven.pro/m/VZBo/ep-12) at website https://animeheaven.pro animeheavens

Watch Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow Episode Full at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll only one free trial per payment method