Фолк-пејачката Даниела Темелковска го ожени синот, свекрвата највесела пееше песни од Северина

Фолк пејачката Даниела Темелковска го ожени синот Даниел. Свадбата била во еден скопски ресторан. Според кажувањта на гостите, ова било свадба за паметење оти имало многу колеги од фолк естрадата. Темелковска сменила два фустани, прво син за вачавката, а потоа за во ресторан се одлучила за жолта варијанта. Даниела не издржала а да не запее за снаата и синот, па се фатила за микрофонот и отпеала песна од Северина. Пејачката на својот профил на Фејсбук објави фотографија заедно со невестата, и видеа од веселбата.

Scroll to Top