Фолк-пејачот Спасен Сиљановски позитивен на корона: „Грев е да криеш дека си болен“

By

Фолк-пејачот Спасен Сиљаноски е позитивен на коронавирус. Откако направи тест и дозна дека е заразен со вирусот, тој преку социјалните мрежи кажа дека има корона и додаде дека засега нема симптоми и е во добра здравствена состојба. Истовремено, им порача на сите да се чуваат и да ги почитуваат пропишаните мерки бидејќи болеста не бира.

„Поради морална и етичка одговорност, чувствувам потреба да ви соопштам дека тестот за Ковид-19 ми е позитивен. Во интерес на општото здравје, ќе бидам во самоизолација до добивање два негативни теста. Не е грев да се добие Ковид-19 бидејќи не знаеме кој го носи, грев е да се прикрие доколку се има и да се заразат блиски и пријатели“, напиша тој меѓу другото на својот статус на Фејсбук.

Dragi prijateli poradi Moralna i eticka odgovornost cuvstvuvam dolznost da vi ja soopstam ovaa VEST…Po kontakt so…

Posted by Spasen Siljanoski Vtor Profil on Среда, 24 јуни 2020

Ќе ви се допадне

GoGoAnime gogoanime one piece: Watch High-Rise Invasion Episode 6 (https://gogoanime.be/m/eWvz/ep-6)

AnimeDao animedao mobile: Watch Attack on Titan Final Season Episode 2 (https://animedao.nl/m/1zrO/ep-2)