(ФОТО) Адријан Гаџа сподели фотографија со својата мајка  

By

Поп-пејачот Адријан Гаџа сподели фотографија на својот фејсбук-профил. Овој пат тој ја гушнал својата мајка, а под фотографијата напиша: „Моето сè“.

dobivaj vesti na viber

Пред извесно време Гаџа беше во фокусот на јавноста. По објавата на Јанко Илковски од „Јади бурек“ на неговиот портал дека пејачот Адријан Гаџа шири меѓуетничка омраза во која наводно вели дека го поддржува референдумот во Каталонија и неговата споредба со она што наводно допрва треба да следува во Македонија, асоцирајќи на отцепување нејзина територија од западниот дел и присоединување кон таканаречената голема Албанија, стана предмет на дискусија на социјалните мрежи. На ова реагира поп-пејачот Гаџа, кој изјави дека тоа не е вистина и дека лажен профил на „Твитер“ во негово име шири невистини и меѓуетничка омраза.

 

Ќе ви се допадне