(Фото) Алачки го прослави роденденот

By

Македонската пејачка и водителка на „Вкусот на традицијата“, Адријана Алачки, вчера го прослави својот 51. роденден. Таа направи интимна прослава со најблиските, а првата честитка ја добила од внуката.

На социјалните мрежи таа се пофали со фотографијата на која дува свеќи заедно со својата внука. Водителката споделила и фотографија со внуката и со роденденскиот подарок.

 

 

 

Ќе ви се допадне