(Фото) Александра Заева со момчето пазарува во Истанбул

By

Александра Заева, ќерката на премиерот, е неколку дена на одмор во Турција. Таа заедно со своето момче Иван Проданов замина во еден од најголемите и најстари пазари во Истанубул, Капали чаршијата. Таа е една од најголемите и најстарите покриени пазари во светот со 61 улица и 3,000 продавници

Александра често споделува слики од своите патувања на својот инстаграм-профил, а овој пат сподели и фотографии од некои од тамошните сувенири кои што се нудат низ продавниците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aleksandra Zaeva (@aleksandrazaeva) on

Ќе ви се допадне

Watch The Promised Neverland (Dub) Episode 6 at website https://kissanimeonline.com hunter x hunter kissanime

Our Last Crusade or the Rise of a New World Episode 12 at website https://animefreak.ws amine freak tv