(Фото) Антониа Гиговска ќе ја претставува Македонија на „Славјански базар“

By

Пејачката Антониа Гиговска оваа година, ќе ја претставува Македонија на Интернационалниот музички фестивал „Славјански Базар“ во Белорусија. Фестивалот ќе се одржи од 14 до 19 јули годинава во Витебск.

„И конечно можам да споделам со вас дека ќе ја претставувам Македонија на „Славијански Базар“, 2021 година“, напиша Гиговска.

Славјански базар е еден од најреномираните фестивали, на кој скоро секоја година настапуваат и пејачи од Македонија. Во 2000 година на овој фестивал Гран-при наградата ја освои Тоше Проески со песната „Тајно Моја“, на Кире Костов и Огнен Неделковски, а таму пееле и Наде Талевска, Боби Мојсов, Влатко Лозановски и други.

 

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven: Guilstein anime episode Full online free at https://animeheaven.pro bleach anime heaven

Website https://animetv.cc: Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 animetv Episode 12 anime tv shows online

My Little Pony: Friendship Is Magic Season 6 (Dub) (https://animedao.nl/m/5qxK) Episode 26

GoGoAnime: Mobile Suit Gundam MS IGLOO: The Hidden One Year War anime episode 3 online free at https://gogoanime.be detective conan gogoanime

Video-bookmark: http://www.video-bookmark.com/user/gogoanimebe

Osf: https://osf.io/qmc52/