(Фото) Атиџе и Сузана распеани на час по музичко, медената шаманка се дружеше со учениците во школо

By

Пејачката и водителка Сузана Турунџиева ја донесе Атиџе Муратова на час по музичко во школото каде таа работи како наставничка. Сузана вели дека ѝ ја исполнила желбата на една од нејзините ученички, Дени Жерновска, да се запознае со хероината од „Медена земја“.

„Одлучив да ѝ ја исполнам желбата и да ја запознаам со Атиџе, па сите заеднички да запееме“, напиша Сузана на „Фејсбук“ и сподели нивни фотографии.

Дени е предвремено родено дете со исклучителен талент. Таа сега е осмооделенка и пишува песни, изработува честитки и пее во училишниот хор. И покрај физичката попреченост, таа посетува настава и оди на часови по танц.

Сузана и Атиџе веќе неколку дена се заедно на часовите по музичко, а поради коронавирусот, тие преку онлајн-настава и видео се дружеа и со нејзините други ученици.

За потсетување двете се почесто имаме можност да ги гледаме како се дружат. Неодамна заедно ја прославија изградбата и реновирањето на новата куќа на Атиџе во Дорфулија.

Ќе ви се допадне

Red Colored Bridge (https://animeflix.nl/m/ZlzP) Episode Full

Website https://gogoanime.be: Watch Mobile Suit Zeta Gundam: A New Translation III - Love Is the Pulse of the Stars gogoanime Episode Full boku no hero academia season 4 gogoanime

Beyblade Burst Evolution (Dub) (https://4anime.biz/m/YoVO) Episode 51

https://animepahe.cc english anime

Player: https://player.me/animefreakws/about

Able2know: https://able2know.org/user/gogoanimelol/