(Фото) „Бог ни го даде нашето девојче“ – Мухамед Зеќири славеше роденден на најмалата ќерка

By

Генералниот секретар на Владата, Мухамед Зеќири, објави семејна фотографија од роденденот на својата ќерка, Далија Нани, која ја има со сопругата Бисера Јордановска, и која наполни една година.

Тој се пофали и на социјалните мрежи, каде што честопати објавува фотографии од својата ќерка.

Тој ги има и ќерките Лина и Канита, кои го доби од првиот брак. Зекири и новинарката и поранешна директорка на телевизијата „Алсат“, Бисера Јордановска, се венчаа лани во ноември, а кум на свадбата им беше премиерот Зоран Заев.

Ќе ви се допадне

Watch One Punch Man Episode 6 at AnimeDao animedao one punch man

Kimetsu no Yaiba Movie: Mugen Ressha-hen (Dub) (https://animefreak.ws/m/OgXK) Episode Preview at website https://animefreak.ws. See more vinland saga animefreak