(Фото) Давид Бабунски ќе стане татко

By

Македонскиот фудбалер Давид Бабунски повторно ќе стане татко. Тој откри дека неговата сопруга Катарина е бремена со нивното второ дете и објави слика на која се гледа нејзиниот труднички стомак. Двојката веќе има син, кој се роди лани во мај.

Инаки, Давид е син на легендарниот фудбалер Бобан Бабунски. Тој од пред две години игра јапонскиот клуб „Јокохама“, а претходно настапуваше за „Црвена ѕвезда“ и вториот тим на „Барселона“.

Ќе ви се допадне