(Фото) Џамбазов лут на пироманите: Штом толку сакаш оган, во оган ќе завршиш

By

Изминатиот период Македонија ја зафатија големи пожари, а по тој повод се јави и актерот и шоумен Игор Џамбазов, кој со фотографија од популарната серија „Волшебното самарче“ им испрати порака на оние кои ги подметнуваат.

„Кој си ти што ги пали шумите? Кој и да си, аир да не видиш. Штом толку сакаш оган, во оган и ќе завршиш. Пеколот ќе ти биде дом“, им напиша Џамбазов.

Тој во серијата го глумеше ликот на Трајче Дрвачрето, кое секој ден со своето магаре одше по дрва во шумата.

 

Ќе ви се допадне

Watch Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas (Dub) Episode Full

Website https://animetv.cc: Watch Devilman: The Demon Bird animetv Episode Full anime tv dragon ball

Website https://aniwatch.pro: Watch Meisou! Underworld aniwatch Episode Full watch anime

Watch Hurricane Polymar: Holy Blood Episode 2

Metal-archives: https://www.metal-archives.com/users/kissanimemx

Wikidot: http://www.wikidot.com/user:info/gogoanimelol