(Фото) Џими со авион ја прошета Анета Молика над Битола

By

Фолк-пејачката Анета Молика и нејзиниот сопруг, Џими, со спортски авион летаа над Битола. Пејачката на својот инстаграм-профил објави неколку слики од градот и напиша „Мојата Битола“. Додека летаа, таа се вклучи во живо преку „Инстаграм“ и сподели и 15-минутно видео од летот. Нејзините следбеници им посакаа мирно небо, а некои побараа да им мафне кога ќе лета над нивните куќи.

 

 

Ќе ви се допадне