(ФОТО) Еве какви убавици имаат фудбалерите на Вардар

Македонските фудбалски хероди, фудбалерите на Вардар, покрај знаењето кое што го покажуваат на теренот, мора да ги пофалиме и за изборот на понежниот пол, вистински убавици шетаат со вардаровите фудбалери.

Филип Гачевски, голманот кој во 180 минути буквално го откажа Фенербахче, веќе неколку години е во врска со преубавата Деспина Царева.

Ховханес Хамбарџумјан е во брак со една од најубавите Ерменки, Анахит Ховсепјан

Украинецот Евгениј Новак, секогаш сигурниот во дефанзивата на Вардар, е во брак со преубавата Украинка Ина Тимошенко.

Капитенот на тимот на Вардар кој ја испиша историјата, Бобан Грнчаров е во брак со преубавата Тамара Грнчарова.

Младиот репрезентативец, кој ова лето ќе го памети само по добро, откако прво настапи со Македонија на младинското европско првенство, е во врска со Тамара Чуприна, сестра на познатата водителка Драгана Чуприна.

Еден од најдобрите на двомечот со Фенербахче, играчот кој стрелаше на првиот меч, два пати ја погоди рамката од голот на Фенер во реваншот, секогаш неуморниот Тигран Барсегјан е во врска со преубавата Дона Симонјан.

Црногорецот во дресот на Вардар, Дамир Којашевиќ е во брак со преубавата Јасмина Којашевиќ.