(Фото) Ги гледам лузните и силно се прегрнувам секој ден: Ивона Јо откако го скрати желудникот повторно е среќна

By

Пејачката и блогерка Ивона Јовановиќ, позната и како Ивова Јо, објави фотографии од лузните кои ги доби за време на операцијата која ја направи пред три месеци. Таа пред 3 месеци во Турција го скрати желудникот поради проблемите со вишокот на килограми.

Сега секој 26 ден од месецот вели дека го слави како да ѝ е роденден.

„Една од најважните работи која не сум ги знаела за себе е огромната потреба за љубов која секојдневно сум ја имала а ниту еднаш вистински не сум си ја пружила. Веќе подолго време ритуал и мое секојдневие е љубовта и грижата која и е потребна на Ивона. Силно се прегрнувам секој ден и славам ко да утре не постои. Затоа и секој 26 датум од месецот велам дека ми е роденден. Нов роденден. Нова јас. И да, почнувам да и простувам на Ивона. Ивона која не знаела зошто а ни како. Ивона поради која денес јас сум ова што сум. Те сакам“, рече Ивона и додаде дека полека почнува да си простува самата на себеси за минатото.

Пејачката за 3 месеци ослабе 37 килограми, што се дополнителни девет килограми за уште еден месец.

За потсетување во ноември Ивона дипломира на Природно-математичкиот факултет, на катедрата за Нутриционизам, а повторно се врати и на музичките настапи.

Ќе ви се допадне

watch anime. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 147

GoGoAnime Tokyo Revengers (Dub) Episode 15

One Piece

GoGoAnime JUJUTSU KAISEN (Dub) Episode 17

GoGoAnime Black Clover (Dub) Episode 169