(Фото) Годишнина од брак и роденден: Две прослави за Александра од „Брза кујна“

Водителката од кулинарското шоу „Брза кујна“, Александра Илиевска, го прослави својот роденден. „Само смирено, ова е мојот 35. роденден“, напиша таа на „Инстаграм“.

Водителката го прослави роденденот само неколку дена откако славеше годишнина од брак со  сопругот Александар Илиевски. Двојката е заедно четири години.

„Не те сакам поради тоа кој си, туку и поради тоа која сум кога сум со тебе“, напиша тогаш Илиевска и објавија нивна заедничка фотографија.

 

 

Scroll to Top