(Фото) Ѓокица Лукаревски скенира фискални, чека поврат на ДДВ

By

Актерот Ѓокица Лукаревски со неговата ќерка Сања скенираат сметки. Додека дома го пиеја утринското кафе двајцата се сликаа со сметките во раце. Сања која е директорка во Управата за јавни приходи, со татко ѝ се вклучи во промоција на апликацијата „Мој ДДВ“.

„Скенираме“, напиша во објавата Лукаревска, а на социјалните мрежи се шегуваат дека и Ѓокица чека поврат на ДДВ.

Актерот Лукаревски е познат по бројните улоги во филмови, театарски претстави и телевизиски проекти. Неговите обожаватели најмногу го паметат од македонските народни приказни и познатата хумористична радио-емисија „Хихириху“.

 

Ќе ви се допадне