(Фото) Христијан, шорцевите не ти одат со чорапите!

By

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со шерени дизајнирани шорцеви во комбинација со бордо дуксер и бели чорапи се искачи на Водно.

Фотографијата веќе некое време кружи на социјалните мрежи, а твитерџиите го „пукнаа“ лидерот на опозицијата зарди лошата комбинација.  Се потсмеваат дека ниту чорапите, ниту дуксерот му одговара со шарените гаќи.

“ Требало да те фотографираа од половина нагоре“, на шега му пишуваат. Мицковски е познат по љубовта кон планинарењето и честите прошетки на Водно.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak animefreak death note: Watch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 5

AnimeHeaven animeheaveneu: Jujutsu Kaisen (TV) (https://animeheaven.pro/m/vDVL) Episode 24