(Фото) Илија Димовски пуши во кафуле

By

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, е фатен како пуши во кафуле. Димовски пуши во делот каде што пушењето е забрането. Со тоа тој го прекрши Законот што пред неколку години го донесе неговата партија, дека пушењето во затворени јавни простории не е дозволено.

 

Ќе ви се допадне

Watch The Seven Deadly Sins Episode 20 (https://animefreak.ws/m/wqk/ep-20) at website https://animefreak.ws animefreaks anime

Watch The Irregular at Magic High School: Visitor Arc Episode 7 (https://animeplanet.cc/m/9eMD/ep-7) at AnimePlanet boruto anime planet